Aylin GÜNBEY

Yönetim Sistemleri Uzmanı

Uzmanlık Konuları

Yalın Üretim, Yalın Altı Sigma Uzman KaraKuşak, 5S, Kaizen, TPM, SMED, ISO 9001, 14001, 45001, 10002, 50001, 26000, IATF 16949, Proses ve Tasarım FMEA, İstatistiksel Proses Kontrol (İPK), İleri Ürün Kalite Planlaması (APQP), Üretim Parçası Onay Prosesi (PPAP), SA 8000,

Makaleleri/Yayınları

,

Aylin GÜNBEY

Yıldız Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

PEG PROFILO Elektrikli Gereçler (Çerkezköy) Fabrikası’nda Ar-Ge ve Standart Mühendisi olarak görev yaptı. TSE, Avrupa ve Amerikan standartlarına uyum testlerinin yapılması, fırın ve buzdolabı standartlarının takibi, yeni ürünler için standart alma çalışmaları görevlerinde bulundu.

OTOYOL Sanayi A.Ş. (Adapazarı) Kalite Mühendisi olarak görev yaptı. İstatistiksel proses kontrol (İPK) uygulamalarını talaşlı imalat atölyesinde devreye aldı. Mavi ve beyaz yaka eğitimlerini verdi.

FORD-OTOSAN Otomotiv Sanayi A.Ş (Gölcük) Takım Kalıp Departmanı’nda Kalıp İmalat Planlama programı, İleri planlama ve çizelgeleme sisteminin kurulumu (ICRON) faaliyetlerinde yer aldı. İmalat planları, zaman planları, GANNT Chart, proje öncelikleri, kaynak maliyetlerinin hesaplanması vb. gibi görevler üstlendi.

FORD-OTOSAN Otomotiv Sanayi A.Ş Boyahane Departmanı’nda Ford üretim sistem (FÜS) ve ISO 9001 sorumlusu olarak çalıştı. Toplam 11 yıl Ford Otosan’da görev yaptı.

CPS Pressform San. ve Tic. A.Ş firmasında proje koordinasyon ve müşteri temsilciliği görevlerinde bulundu. PPAP dokümanlarının hazırlanması; FMEA, Kontrol Plan, Flow Chart, PSW, OEE, IMDS vb., 16949 kurulumu çalışmalarına katıldı. ISO 16949 İlgili dokümantasyonların hazırlanması ve uygulamaya konulması ve çalışanlara 16949 ile ilgili eğitimler verilmesi çalışmalarını gerçekleştirdi.

Aşağıdaki OEM projeleri başarı ile tamamlanmıştır:
– B232 Ford Fusion Proje Yönetimi; Ford Fusion’a ait kayar kapı mekanizma parçaları- pres parçaları
– V36X Ford Transit Proje Yönetimi; Ford Transit direksiyon aksamı- talaşlı imalat parçaları
– WABCO & Knorr Bremse Proje yönetimi- fren parçaları-pres parçaları

C sınıfı İş güvenliği uzmanıdır. Sigma Center ekibi içinde Entegre Yönetim Sistemleri ve Otomotiv Sektörü Yönetim Sistemleri alanında uzman olarak görev yapmaktadır.