Doğan ATİK

Doğan ATİK

Yalın 6 Sigma Karakuşak

dogan-atik

1992 yılında Anadolu Üniversitesi Matematik Bölümünden mezun oldu.

Koç 2000 projesinde 1 yıl yalın dönüşüm ve verimlilik geliştirme çalışmalarında uzman olarak 1 yıl yer aldı.

1997 yılında TEI(Tusaş Motor Sanayii A.Ş.)’de Toplam Kalite Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Aynı yıl Kara Kuşak eğitimlerini tamamlayarak Siyah kuşak olarak çalışmaya başladı. 2 yılda liderliğini yaparak tamamladığı 20’ den fazla projeyi başarıyla tamamladı. 2001 yılına kadar tüm sürekli iyileştirme faaliyetleri ve sistemlerinden sorunlu olarak çalıştı.

2001 yılında GE Crotonville eğitim merkezi N.Y.’da Uzman Kara Kuşak eğitimini başarıyla tamamlayarak Türkiye’deki ilk Uzman Kara Kuşağı oldu. Bu dönemde 4000’den fazla projeye koçluk yaptı. Farklı ülke ve şirketlerde 250’den fazla Kara Kuşak, 2000’den fazla Yeşil Kuşak yetiştirdi. Aynı dönemde kuruluşun, Hedeflerle yönetim ve stratejik planlama süreçlerini yönetti. Performans değerlendirme sisteminin kurulumuna liderlik yaptı.

2002 yılında uluslararası ortamda Yalın üretim ile Altı sigma entegrasyonu çalışmalarında yer aldı. Yalın Altı Sigma kavramının olgunlaştırılması ve entegrasyonu süreçlerini kurumunda yönetti. Bu çalışmaların sonucunda yalın hücrelerin kuruluşunu ve merkezi operasyonlarla entegrasyonunu tasarlayarak devreye aldı.

2014 yılında EFQM’ de değerlendirici olarak görev almaya başladı aynı dönemde TEI’ nin EFQM sürecini yönetti. Avrupa’da birçok değerlendirme sürecine değerlendirici olarak katıldı.

2016 yılında Bundy Beyaz Eşya’da Global Lean Manager olarak yalın ve dijital dönüşümünü sağlayacak faaliyetleri planlayarak yönetti. Tüm fabrikalarda yalın dönüşüm ve toplam çevrim zamanı iyileştire çalışmalarında lider ve sahada uygulayıcı olarak çalıştı.

2018 yılından buyana danışman olarak çalışan Doğan Atik birçok farklı sektör ve ülkede danışmanlık hizmetlerine, bilginin paylaşıldıkça üretilebileceği ve gelişeceği inancıyla devam etmektedir.