Ekrem AKIN

Bilgi Teknolojileri Sorumlusu
Yalın 6 Sigma Karakuşak
Yönetim Sistemleri Uzmanı

Uzmanlık Konuları

Yalın Üretim (5S, KAIZEN, Problem Çözme Teknikleri)
Yalın 6 Sigma
Minitab
Yeşilkuşak
Karakuşak
ISO 9001:2015
ISO 27001:2013
FMEA, SPC, MSA
Süreç Yönetimi

Makaleleri/Yayınları

Ekrem AKIN

Mersin’de doğdu. 2008 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) İstatistik Bölümünden mezun oldu.

2009 yılında BARKO SHIPPING firmasında operasyon ve lojistik sorumlusu olarak gemilerin gelişinden gidişine kadar olan bütün operasyonların takibi ve yürütülmesi, firma bünyesindeki konteynırların lojistik faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ve yasal yükümlülüklere uyulması konularında görev aldı.

Daha önce 2007-2009 yıllarında görev aldığı Sigma Center’da 2011 yılının başından itibaren yeniden göreve başladı. Bilgi Teknolojileri Sorumlusu olarak görev aldığı dönemde bilgi güvenliği konusunda çalışmalar yaptı, veri kayıplarının önlenmesi için gerekli tedbirlerin oluşturulmasını sağladı.

Yalın 6 Sigma Karakuşak ve Yönetim Sistemleri Uzmanı olarak kalite ve verimlilik yönetimi konularında danışmalık yapmakta ve eğitimler vermektedir. Ayrıca SigmaAkademi e-eğitim platformunun ve AltaSoft Entegre Yönetim Sistemi Yazılımının oluşturulması ve yönetilmesinden sorumludur.

Bugüne kadar aralarında DUNLOP, Mercedes, Deva İlaç, Honda, HO WON Otomotiv, Coats İplik Türkiye, Lukoil, Karayolları Genel Müdürlüğü, KAREL, Eku Fren, Enpay Elektrik, ECA Valfsel, FKK Otomotiv, Kartal Bombe, ÜÇGE Raf Sis., Eltaş Transformatör, ÖZ-KAN Makina, Ege İhracatçılar Birliği, Limak Enerji, Yılmaz Redüktör, Eko Sinerji, Esbir Metal, Bitlis Eren Üniversitesi, Balıkesir Meslek Yüksek Okulu, Senkron Plastik, ABM Kompozit, Bellus Mobilya, Need Mobilya, ADA Koltuk, Gökşin İnşaat, ITR Otomotiv’ in de yer aldığı pek çok kuruluşta kalite ve verimlilik yönetimi ve CE işareti alanında projelere uzman, uzman yardımcısı ve tetkikçi olarak destek verdi.