Emrah DEMİRAY

Yönetim Sistemleri Uzmanı

Uzmanlık Konuları

Yalın Üretim, Yalın Altı Sigma Uzman KaraKuşak, 5S, Kaizen, TPM, SMED, ISO 9001, 14001, 45001, 10002, 50001, 26000, IATF 16949, Proses ve Tasarım FMEA, İstatistiksel Proses Kontrol (İPK), İleri Ürün Kalite Planlaması (APQP), Üretim Parçası Onay Prosesi (PPAP), SA 8000,

Makaleleri/Yayınları

,

Emrah DEMİRAY

Balıkesir’de doğdu. 2008 yılında Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra 2009 yılı Şubat ayında Yarış Kabin A.Ş’ de fikstür tasarım bölümünde göreve başladı. Bu bölümde yaklaşık bir yıl görev aldıktan sonra Kaynak ve Ölçüm Laboratuvarı sorumlusu olarak şirket içerisindeki görevine devam etti.

2010 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesinde Uluslararası Kaynak Mühendisliği eğitimi aldı. Bu süreçten sonra şirketteki görevine devam etti ve 2011 yılıyla birlikte aynı zamanda proje mühendisi olarak çalışmaya başladı. Bu pozisyon kapsamında yerli ve yabancı projeler dahil olmak üzere üretim, ECO süreçleri takibi ve yeni ürün devreye alma gibi konularda görev aldı.

2013 yılıyla birlikte üretimde Kaynakhane Hat Mühendisi olarak çalışmaya başladı. 2014 yılında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2015 yılında ise kaynak hattı koordinatörü olarak görevine devam etti. Bu süreç içerisinde hat verimlilikleri, Personel Teknik Eğitimleri, Sürekli İyileştirme Faaliyetleri ve Kalite gibi konularda çalışmalar yaptı. Bu görevine ek olarak 2015 yılı başında şirket genelinde başlatılan WCM sürecinde FI pillar lideri olarak iki yıl görev aldı. Aynı zamanda 3 yıl boyunca Kaizen Komite Başkanlığı görevinde bulundu. Bu süreç içerisinde şirket bünyesinde yapılan tüm kaizen çalışmaları komite tarafından değerlendirilip onaylandı.

Şirket içerisinde Kaynaklı İmalat, Kaizen, Teknik Resim, GD&T ve Ölçüm Teknikleri gibi birçok konuda iç eğitimler vermiştir.

Robotik kaynak uygulamaları ve kaynaklı imalatta Çarpılma Mühendisliği (Distorsion Engineering) üzerine çalışmalar yaptı.

2018 yılıyla birlikte Sigma Center bünyesinde uzman eğitmen ve danışman olarak görev almaktadır. Kaynaklı İmalat, Tahribatsız Muayene Yöntemleri, Yalın Üretim, Dünya Klasında Üretim, Kalite, Geometrik Boyutlandırma ve Toleranslandırma, Ölçüm Teknikleri, CAD/CAE gibi birçok konuda eğitim içerikleri hazırlamakta ve eğitimler vermektedir.