Kaizen Danışmanlığı

KAIZEN Sürekli İyileştirme

Sürekli İyileştirme Nedir?

Eğer yaptığın işte hiçbir iyileşme göstermiyorsan, aslında geriliyorsundur. KAIZEN; Yapılan her şeyde sürekli iyileşmeyi amaçlar. Adını Japonca “KAI” (değişim, gelişim) ve “ZEN” (daha iyiye) sözcüklerden alır ve doğu felsefesinde “sürekli ve bitmeyen iyileşme” anlamına gelir.

Küçük küçük de olsa iyileştirmelerin sistematik bir biçimde gerçekleştirilmesi ve alışkanlık haline getirilmesi yöntemidir.

Ayrıca; iyileşme için büyük yatırımlar gerektirmeyen, tüm personelin yaratıcılıklarını ön plana çıkartan, çalışanlar tarafından uygulandığı için benimsenmesi kolay olan bir yöntemdir.

Bütün yönetim sistemlerinin tohumudur ve ürünün, hizmetin ve sürecin sürekli iyileştirilmesini hedefler.

KAIZEN İle İlgili Makaleler

Kaizen nedir

KAIZEN Nedir?

Eğer yaptığın işte hiçbir iyileşme göstermiyorsan, aslında geriliyorsundur. KAIZEN; Yapılan her şeyde sürekli iyileşmeyi amaçlar. Adını Japonca KAI (değişim, gelişim) ve ZEN (daha iyiye) sözcüklerden alır. kaizen; doğu felsefesinde sürekli ve bitmeyen iyileşme yani sürekli iyileştirme anlamına gelir. Detaylı bilgi için…

Hizmetlerimiz

KAIZEN Danışmanlığı

KAIZEN faaliyetlerinizi daha doğru ve daha etkili şekilde yürütebilmek için lütfen bizimle temasa geçiniz. Uzmanlarımız size özel KAIZEN danışmanlığı ile ilgili sizi bilgilendirsin.

KAIZEN Eğitimleri

Eğitim Takvimi
SigmaAkademi Online Eğitimler
Kalite ve Yalın Posterleri