TPM Toplam Verimli Bakım

TPM Toplam Verimli Bakım

Toplam Verimli Bakım Nedir?

TPM Danışmanlığı

TPM Adını İngilizce Total Productivity Maintenance kelimelerinin baş harflerinden alır ve Toplam Verimli Bakım anlamına gelir.

Toplam verimli bakım, üretim ve hizmet süreçlerinde, tüm çalışanların katılımı ile, otonom bakımı öngören, arıza giderme değil önleme yaklaşımını benimseyen, makine ve ekipman etkinliğini en üst düzeye getiren bir bakım yönetimi yaklaşımıdır.

Toplam verimli bakım çalışanları, makineleri ve ekipmanları geliştirerek şirket kültürünü değiştirmeyi amaçlar. Çalışanlara eğitim ve sorumluluk verilerek yeteneklerini arttırmaları için ortam sağlanır. Çalışanlar ile birlikte makine ve ekipman da geliştirilir.

Toplam verimli bakım, kayıpların azaltılması ve verimliliğin arttırılması için kullanılan bir yöntemdir.

TPM İle İlgili Makaleler

TPM Nedir? Toplam Verimli Bakım Nedir?

TPM Nedir? Toplam Verimli Bakım Nedir?

Adını İngilizce “Total Productivity Maintenance” kelimelerinin baş harflerinden alır ve “Toplam Verimli Bakım” anlamına gelir. Toplam verimli bakım, üretim ve hizmet süreçlerinde, tüm çalışanların katılımı ile, otonom bakımı öngören, arıza giderme değil önleme yaklaşımını benimseyen, makine ve ekipman etkinliğini en üst düzeye getiren bir bakım yönetimi yaklaşımıdır. Detaylı bilgi için…

Hizmetlerimiz

TPM Danışmanlığı

TPM faaliyetlerinizi daha doğru ve daha etkili şekilde yürütebilmek için lütfen bizimle temasa geçiniz. Uzmanlarımız size özel TPM danışmanlığı ile ilgili sizi bilgilendirsin.

TPM Eğitimleri

Eğitim Takvimi
SigmaAkademi Online Eğitimler
Kalite ve Yalın Posterleri