Akdeniz ALTAŞ

ABD Bölge Sorumlusu
Yönetim Sistemleri Uzmanı

Uzmanlık Konuları

5S İş Yeri/Ofis Organizasyonu

Makaleleri/Yayınları

,

Akdeniz ALTAŞ

Balıkesir’de doğdu. 2007 yılında Bursa Anadolu Lisesinden, 2013 yılında Koç Üniversitesi Makina Mühendisliği ve İşletme çift anadalı diploması ile mezun oldu. Koç Üniversitesinde öğrenimi sırasında bir dönemini Drexel Üniversitesi, Makina Mühendisliği bölümünde tamamladı.

Renault, Coşkunöz ve SigmaCenter’da kısa dönem stajlar yaparak Kaizen, 5S, Yalın proje çalışmaları gerçekleştirdi. ISO 9001:2015, Proses FMEA, Tasarım FMEA, Çevre Yönetim Sistemi ve İş Sağlığı Yönetim Sistemi eğitimlerine ve firmalardaki uygulamalarına/danışmanlıklarına katıldı.

Koç Üniversitesinden mezun olduktan sonra Accenture Danışmanlık firmasında Teknoloji Danışmanlığı alanında Teknoloji analisti olarak çalışmaya başladı. 2 sene sonra terfi alarak Teknoloji Danışmanı ünvanı ile 1 sene kariyerine devam etti. Accenture’da iş analizi, test, proje yönetimi ve ekip yönetimi konularında farklı görevlerde bulundu.

3 yıl Accenture’da çalıştıktan sonra şubat 2016’da SigmaCenter’da çalışmaya başladı. 2016 sonunda Florıda, USA ofisine geçiş yaptı. SigmaCenter’ın yurtdışına açılma projesi için çalışmalarını USA ofisi ile başlattı.

Ayrıca, Projelerin yönetimi, SigmaAkademi projesinin geliştirilmesi ve yönetimi konularında çalışmalarını sürdürmektedir.