Hale DEMİRÇİVİ

Yalın 6 Sigma Karakuşak
Yönetim Sistemleri Uzmanı

Uzmanlık Konuları

Yalın Üretim, Yalın Altı Sigma Uzman KaraKuşak, 5S, Kaizen, TPM, SMED, ISO 9001, 14001, 45001, 10002, 50001, 26000, IATF 16949, Proses ve Tasarım FMEA, İstatistiksel Proses Kontrol (İPK), İleri Ürün Kalite Planlaması (APQP), Üretim Parçası Onay Prosesi (PPAP), SA 8000,

Makaleleri/Yayınları

,

Hale DEMİRÇİVİ

1975 yılında Ankara’da doğdu. 1997 yılında ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

BİSAŞ Tekstil firmasında kalite mühendisi olarak 1,5 yıl çalıştıktan sonra Karsan firması ile otomotiv sektörüne geçiş yaptı.

Yurtdışında Peugeot Sochaux ve FIAT Sevel fabrikalarında uzun dönem boyahane eğitimi aldı. Yeni kurulan Karsan Akçalar fabrikasında Eisenmann boyahane devreye alma sürecinde çalıştıktan sonra üretim planlama bölümüne geçiş yaptı. Endüstriyel malzeme ambarı ve kimyasal malzeme ambarı sistemlerinin devreye alınmasında çalıştı. Ambarlarda görsel fabrika ve kanban sistemlerini devreye aldı.

2002 yılında Karsan’daki boyahane devreye alma tecrübesi nedeniyle Otoyol Iveco firması yeni projeler bölümüne geçti. Geico kataforez tesisinin devreye alınmasında çalıştı. Projenin devreye alınması ile birlikte boyahane bölümünde üretim ve maliyet kontrol mühendisi olarak görev yaptı. Ford, Askam ve Land Rover firmalarının araç kabinlerinin Otoyol fabrikasında katoforez yapılması projesinde çalıştı. Baan programı ile boyahane üretim sıralaması projesinde çalıştı.

2007 yılında Ford Otosan’a geçiş yaptı. Boyahane proses mühendisi olarak 1 yıl çalıştıktan sonra boyahane laboratuvar ekip lideri olarak atandı. Ford üretim sistemleri sorumluluğu görevini üstlendi. Boyahane ISO 14001 sorumlusu ve iç denetçi olarak görev aldı. 2010 yılından itibaren 6 Sigma kara kuşak olarak boyahane 6 Sigma projelerini üstlendi. 2017 yılında emekli olarak Ford Otosan’daki görevinden ayrıldı.

2017 yılı sonunda 20 yıllık tecrübelerini paylaşmak amacıyla Sigma Center firmasında eğitmen olarak görev almaya başladı.