Hüseyin GÜNDÜZ

Yönetim Sistemleri Uzmanı

Uzmanlık Konuları

Yalın Üretim, Yalın Altı Sigma Uzman KaraKuşak, 5S, Kaizen, TPM, SMED, ISO 9001, 14001, 45001, 10002, 50001, 26000, IATF 16949, Proses ve Tasarım FMEA, İstatistiksel Proses Kontrol (İPK), İleri Ürün Kalite Planlaması (APQP), Üretim Parçası Onay Prosesi (PPAP), SA 8000,

Makaleleri/Yayınları

,

Hüseyin GÜNDÜZ

Balıkesir’de doğdu. 1993 yılında Uludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

1995 yılında Bursa’ya yerleşti ve B-Plas şirketinde Bakım sorumlusu olarak işe başladı. Bu dönemde firmanın ISO 9001 sistemi kurma faaliyetlerinde aktif olarak rol aldı.

Daha sonra Türkiye’nin Makine üretimi konusunda önemli firmalarından biri olan Şahinler Makine Firmasında 3,5 yıl Sac Kıvırma ve Boru Bükme makineleri üretim sorumlusu olarak çalıştı.

2001 yılında Ballı Metal firmasında Kalite Müdürü olarak “Kalite Kariyerine” başladı. Firmada QS 9000 sisteminin kurulması ve sertifikasyonunda liderlik etti.

2003 yılında Canel Otomotiv firmasına geçerek bu firmada TS 16949, ISO 14001 ve Q1 sertifikasyonlarının firmaya kazandırılması sürecini yönetti. Bu dönemde Ford Otosan, Tofaş, Temsa, MAN, Otokar, Mercedes, Karsan, Isuzu, Hyundai gibi müşterilerle çalışma ve bu firmaları yakından tanıma fırsatı yakaladı. Yalın Enstitü ile birlikte gerçekleştirilen Canel Otomotiv Yalın Üretim projesinde yer aldı.

Sonraki işyeri olan Beltan Vibracoustic firmasında Kalite Geliştirme ve Satınalma Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bu süre zarfında çok sayıda yerli ve yabancı tedarikçi ziyaretleri, iç ve dış eğitimler ve denetimler gerçekleştirdi. Denetim yaptığı bazı firmalar şunlardır: Coşkunöz Metal Form, Kalibre Boru, Onat Profil, Cansan, Borusan, Norm Cıvata, Akpres, Uzman Kataforez

2011 yılında Coşkunöz Holding bünyesindeki “Yalın Lider Sertifikasyon Programını” başarı ile bitirdi. Ali Rıza Yönel liderliğindeki bu program skapsamında 1 yıl boyunca yalın üretim konusunda eğitimler, ziyaretler ve pratik uygulamalara katıldı. Bu program kapsamında toplam farklı 4 modülde alınan bazı eğitimler ve uygulamalar şunlardır; A3 metodoloji ve uygulamalar, VSM çalıştayları, 3P çalıştayları, 5S çalıştayları.

Sertifika programı kapsamında özel bir proseste (kauçuk –metal ürünlerde yapıştırıcı uygulama prosesi) verimlik arttırma konusunda başarılı bir A3 projesini tamamladı. Aynı yıl IRCA onaylı ISO 9001 Baş Denetçi sertifikası aldı.

2011-2015 yılları arasında bir dönem özel bir eğitim firması adına üniversite öğrencilerine kalite standartları konusunda eğitimler vermiş olup, 2016 yılından itibaren ise daha çok KOBİ firmalarında Kalite ve Yalın Üretim konularında danışmanlık ve eğitim veriştir.

Mayıs 2017 tarihinden itibaren Sigma Center ‘da Yönetim Sistemleri Uzmanı olarak kalite ve verimlilik yönetimi konularında eğitimler vermekte ve danışmanlık yapmaktadır.