Sevilay ALBAY

Yönetim Sistemleri Uzmanı

Uzmanlık Konuları

,

Makaleleri/Yayınları

,

Bursa’da doğdu. Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı. ARAS Kargo ve SADEM Özel Sağlık Tesisleri İşletmeciliği firmalarında idari görevlerde çalıştı. 2005 yılında Sigma Center ekibine dahil oldu.

Bu tarihten beri Yönetim Sistemleri Uzmanı olarak, Kalite Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim Sistemi, Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi, Süreç Yönetimi, Stratejik Yönetim ve 5S İşyeri Organizasyonu konularında danışman, eğitmen ve tetkikçi olarak görev yapmaktadır.

ISO 9001 konusunda ve ISO 45001 konusunda IRCA kayıtlı baş tetkikçisidir. Bugüne kadar Swiss Certification ve CICERT Certification adına kırktan fazla tetkik takımında ISO 9001 ve OHSAS 18001 tetkikçisi veya baş tetkikçisi olarak görev almıştır.

Stratejik Yönetim, Süreç Yönetimi, Kalite Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim Sistemi, Müşteri Şikayetleri Yönetim Sistemi ve 5S İşyeri Organizasyonu konularında danışman, eğitmen ve tetkikçi olarak 100’ den fazla kuruluşta hizmet vermiştir. Hizmet verdiği firmalardan bazıları: T.C. MERKEZ BANKASI, Marmara Seigener Galvaniz, MARMARABİRLİK, AB Gıda, DOĞTAŞ Mobilya, NİLL’S Mobilya, YAŞAR ÖZTÜRK İnşaat, Gökşin Gıda Boya İnşaat, YATAŞ-ENZA Home, Emircan Grup İnşaat, Sen Tarım, Busab İnşaat, Yıltes Elektrik, CAMEX Cam, Askar Makine, BAHARİYE Mensucat, ESTRAM Eskişehir Tramvay İşletmesi, KAYSERİGAZ, Akar Tekstil, Çizmeci Mensucat, GÖKYILDIZ Tekstil ve Konfeksiyon, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ Rektörlük İdari Teşkilatı ve Gıda Mühendisliği Bölümü, ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ BİGA MYO, BOZÜYÜK Ticaret ve Sanayi odası, KARABÜK ÜNİVERSİTESİ, Bursa İnşaat Mühendisleri Odası, EREN ENERJİ, Bursa Osmangazi Rotary Klubü, BUTEKOM Bursa Teknoloji ve Koordinasyon Ar-ge Merkezi, İNOKSAN, TEİAŞ İzmir ve TEİAŞ Bursa Grup Müdürlüğü, BOYKOOP, YILDIZLAR MEŞRUBAT, Başaraneller Makine, Yemmak Makina San, Sardes Filtre, Teknik Isısan Rezistans, Angelacoma Otel, ORMA Orman Ürünleri, ARI GROUP, Balcı Makine, KUMPORT Limanı, Stüdyo Star Ajans, ÖZEL MEDİCABİL Hastanesi, GEMSOFT Bilgisayar Yazılım, HADİM Alışveriş Merkezleri, ASKAR MAKİNA, TİSAŞ Trabzon Silah, BAHARİYE MENSUCAT, KARAYOLLARI 7. Bölge, MKS Devo Kimyasal, ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ Tıp Fakültesi